logo VanTop Sálavé vytápění rakouského výrobce Wellina, výhradní obchodní zastoupení pro ČR společností USby s.r.o.
 

Infračervené teplo

Vyhřívací kabina znamená skutečně revoluci v oblasti saunování a možnosti regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného vlnění.

Je infračervené teplo této kabiny skutečně bezpečné?

Infračervené teplo je součástí přirozeného slunečního spektra. Toto záření nemá nic společného s UV zářením (odpovědným za spálení kůže při opalování a s poškozením kůže), nebo mikrovlnami (v mikrovlnné troubě). Infračervené teplo je jednoduše forma tepelné energie, zahřívající tělesa přímo z venku dovnitř, bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. Je rozděleno do 3 segmentů podle vlnové délky (měřen v mikronech) a zde rozlišujeme:

1. 0,07 - 1,4 mikronů (IR-A)krátké vlny
2. 1,4 - 3 mikrony (IR-B)střední vlny
3. nad 3 mikrony (IRC)dlouhé vlny

(Hupka J., 1993)
Infračervené světlo sice nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho jako teplo. Slunce produkuje většinu své energie v infračervené části spektra. Naše atmosféra má "okno", které dovoluje průchod infračervených paprsků o vlnové délce 7 - 14 mikronů až k Zemi. Když je Země zahřátá, vysílá rovněž infračervené záření, a to o vlnové délce 7 - 14 mikronů s maximem kolem 10 mikronů.

Podle Dr. Tsu-Tsair Oliver Chi a jeho souhrnu mechanismů působení infračervených zařízení na lidské tělo: infračervené paprsky jsou selektivně absorbovány tkáněmi, které potřebují zvýšit svůj výkon. Vnitřní (tělní) produkce infračervené energie, která probíhá v našich tkáních, je spřízněna s nejrůznějšími druhy ozdravných reakcí, které mohou potřebovat k dodání energie do maximální možné míry na to, aby bylo dosaženo nejlepší možné ozdravné odezvy u tkání, které se nacházejí v ozdravném procesu. Tento fenomén se nazývá "resonanční absorbce".

Infračervené topení a jeho zdroje

Slunce je základním zdrojem infračervené energie. Byli jste někdy venku za polojasného jarního počasí o teplotě kolem 30 °C a cítili se velice příjemně, když se slunce schovalo za jeden z nemnoha mraků? I když okolní teplota nepoklesla, cítili jste příjemné ochlazení, protože mrak nedovolil plný průchod infračerveným paprskům. Infračervené teplo v Infračerveném Termálním Systému – Infratopení Wellina má stejné vlastnosti jako teplo z našeho slunce.

Infrapanely Wellina vyzařují teplo v nejoptimálnější vlnové délce 10 mikronů. Tato vlnová délka je pro lidský organizmus nejpřínosnější s ohledem na fyzioterapeutické účinky na lidský organizmus a jeho regeneraci. Vliv pozitivních účinků potvrzují nejenom čínští lékaři.

  Wellina