USby s.r.o. Sálavé vytápění rakouského výrobce Wellina, výhradní obchodní zastoupení pro ČR společností USby s.r.o.
 

Infrasauna

Zdraví máme všichni jen jedno. Je to nejdůležitější záležitost každého člověka. Je dobré o ně pečovat. Jednou z možností je pořízení si na chatu, do bytu či do rodinného domu infrasaunu.

Princip infrasauny

Infrasauna je velmi dobrá pro udržení si zdraví. Je ale i také řešením pro milovníky tepla v chladných dnech každoročního období. Infrasauna Infrasauna je kabina složená z několika infrapanelů a je vyráběná z odolného a velmi kvalitního dřeva. Většinou se infrasauny vyrábějí ze smrku, cedru, biodesek nebo laminodesek. Vytápí se pomocí speciálních keramických zářičů, které vydávají infračervené teplo. Infravlny nezahřívají vzduch, ale tělo lidí uvnitř infrasauny. Teplota při saunování se pohybuje mezi 30 – 55°C. Infrasaunování je tedy šetrné, účinné a bezpečné. Čas pobytu v infrasauně lze nastavit a po uplynutí doby saunování se infrasauna automaticky sama vypne. Nemáte tak žádnou starost, nemusíte hlídat čas a můžete si jen v klidu a v pohodlí vychutnávat relax a celkový pobyt v sauně.

Sálavé teplo

Některé infrasauny jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který zlepšuje kvalitu vzduchu v kabince. Infrasauny využívají sálavého tepla. Díky dokonalému prohřátí organismu do hloubky lidského těla dochází k intenzivnímu pocení při nižší teplotě vzduchu, než jak to bývá u klasických, parních saun.
K výhodám infrasaun ze zdravotního hlediska patří podpora látkové výměny člověka, infrasauna pozitivně působí proti stresu a psychickému i fyzickému napětí, přináší tělesnou svěžest, navozuje klid a pohodu každému člověku. Saunování prováděno nejlépe každodenně a pravidelně posiluje obranyschopnost těla, zabraňuje nachlazení, chřipce a různým virózám. Prokrvuje a čistí pokožku, potlačuje vznik akné, uvolňuje dech a pomáhá také při redukci váhy.

Existuje několik mnoho druhů a velikostí infrasaun. Pohodlí těchto moderních infrasaun si můžete užívat sami, ve dvou nebo v přítomnosti několika osob. Infrasauny dodáváme také rohové. Díky jejich velikostem a nenáročností jsou vhodné do jakýchkoliv prostor, i do menších bytů, fitness, wellness klubů nebo jiných, různě velikých místností.

Patříte-li k uživatelům saun a rádi využíváte jak klasické parní sauny tak i infrasauny a nechcete se vzdát komfortu možnosti výběru, ale nechcete investovat do dvou samostatných kabin? Pak máme pro Vás unikátní řešení - první v ČR. Jedná se o kombinaci infrapanelů Wellina a parních kamen v jedné kabině – kombisauně. Vysoce kvalitní odolné infrapanely je možné provozovat jako plnohodnotnou infrasaunu, nebo je možné jejich vypnutí a zapnutí pouze parních kamen. Pokud chcete využít předností a výhod obou saun a méně zatěžovat svůj organizmus, můžete zapojit obě technologie současně. Kombisauna tak uspoří nejen pořizovací, ale i provozní náklady a sníží prostorovou náročnost.

Infrasauny a kombisauny je možné doplnit o celou řadu doplňkových příslušenství pro posílení fyzioterapeutických účinků. Doporučujeme použití solné terapie v provedení solných cihel a solných panelů. Colorbox umožňuje volbu barvy osvětlení sauny podle přání uživatele.

 

 
  Wellina