USby s.r.o. Sálavé vytápění rakouského výrobce Wellina, výhradní obchodní zastoupení pro ČR společností USby s.r.o.
 

Výhody infratopení WELLINA®

Kvalita, cenová dostupnost a v neposlední řadě krása a elegance je to co dělá infrapanely WELLINA unikátní a jedinečné.

Infratopení Wellina - ihs600_stone2Příjemné a zdravé životní klima:

Při provozu se dosahuje teplejších zdí, nižší teploty vzduchu, minimální prašnosti a rovnoměrné vlhkosti vzduchu. To má za následek vytvoření příjemnějšího a zdravějšího životního prostředí při zachování velmi kvalitní tepelné pohody.

Suché a zdravé zdivo:

Díky velmi podobnému principu vytápění jako u kachlových kamen, tedy "sálavého způsobu vytápění" dochází k ohřevu vnitřních stěn obvodových zdí a příček na nepatrně vyšší teplotu než je teplota vzduchu. Vzduch se od těchto stěn ohřívá až sekundárně.
Princip je opačný tomu, když z lednice vyndáme sklenici vody do prostředí s teplejším vzduchem a na sklenici se vytvoří vodní kondenzát. Obdobně je tomu i u klasického topení, kdy ohříváme vzduch a zdivo je chladnější. Také dochází ke srážení vzdušné vlhkosti na povrchu chladnějšího povrchu, který vlhne a zhoršují se jeho tepelně-izolační vlastnosti. Při sálavém způsobu vytápění jsou teploty vzduchu a stěn opačné a tedy vlhkost teplejšího zdiva je předávána chladnějšímu vzduchu = zdivo je vysoušeno a zlepšují se jeho tepelně-izolační vlastnosti.

Lepší tepelná pohoda:

Většina lidí dokáže vnímat pocit chladu v místnosti například u velkých prosklených oken či výloh. Stejný pocit můžete mít také při pobytu v místnosti s venkovními zdmi v nedostatečné tloušťce, kdy dochází k jejich prochladnutí. Ačkoliv teplota v místnosti je nastavena optimálně, člověk bude mít pocit chladu a je třeba přidat několik stupňů celsia s negativním dopadem na Vaší peněženku (1 °C navíc = 6% tepla navíc). A k tomu konvekční způsoby vytápění s cirkulací vzduchu běžně způsobí rozdíl mezi podlahou stropem cca 5-10°C.
Sálavé infrapanely WELLINA při vhodném umístění rovnoměrně prohřívají celý vytápěný prostor. Rozdíly teplot mezi podlahou a stropem dosahují cca 1°C při výšce stropu okolo 2,6 metru a tedy na vás nepůsobí chladné plochy stěn či podlah. Je dosaženo lepší tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti. Již nikdy studené nohy! Infratopení není všelék. Na prvním místě však vždy musíme řešit především tepelné ztráty.

Vysoká bezpečnost provozu a životnost infrapanelů:

Infrapanely WELLINA splňují přísné podmínky pro udělení certifikátů RW TUV, IGEF, CE, ČSA.
Certifikované řízení jakosti výroby infrapanelu EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004 zaručuje vysokou jakost a spolehlivost.
Bezpečnost provozu je dána také technickým krytím tz. IP. Infra panely splňují krytí IP65 (odolnost vůči prachovým částicím úplně a vůči tryskající vodě ze všech směrů) při montáži přímo do vodotěsné krabičky o stejných technických parametrech. Při zapojení do klasické zásuvky kabelem z infrapanelu končícím zástrčkou je krytí pouze IP20.
Regulace infrapanelu je řešena externím termostatem spínajícím přívod elektrické energie. S ohledem na vysokou životnost infrapanelu není termostat opodstatněně jeho součástí. Panel neobsahuje žádné mechanické součásti snižující jeho provozní spolehlivost.

Celkově nízké pořizovací a provozní náklady a minimální nároky na prostor:

Součástí celého systému WELLINA jsou pouze topná tělesa, termostaty a přívody elektrické energie.
Žádné materiály s dalšími finančními náklady nejsou potřeba.
Nebudují se komínová tělesa, technické místnosti, rozvody potrubí či vody ve zdech nebo podlahách, nekopou se přípojky plynu, neplatí se revize a opravy zařízení, nevyměňují se opotřebovaná oběhová čerpadla a ventily, topení lze odmontovat a použít v jiném prostoru a v neposlední řadě lze ušetřit na dekoraci. Infrapanely lze dodat s libovolným motivem či rámem a topení v interiéru "schovat" dle vašich představ. Topení se pak stane nedílnou součástí všech vašich domovů.

Snadná obsluha:

Infratopení WELLINA je obsluhováno prostorovými termostaty libovolného typu s odpovídající proudovou zatížitelností. Je možné použít mechanické nebo digitální až po centrální počítačem řízené jednotky s GSM moduly.

Získání přímotopné sazby D45d:

Infratopení WELLINA splňuje podmínky pro získání přímotopné sazby D45d - 20hodin nízký tarif (NT) a 4 hodiny vysoký tarif (VT). Oproti běžným tarifům je cena za NT cca poloviční a za tuto cenu 20 hodin denně běží celý topný systém a celá domácnost po celý rok. Spoříte tedy nejenom na vytápění, ale i na provozu domácnosti. Za rok tak lze u domácích spotřebičů ušetřit neuvěřitelných 30 až 40% provozních nákladů.


  Wellina